O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Jsme neprofesionální knihovna a našim zřizovatelem je

Obec Pitín.

Naše knihovna sídlí v budově obecního úřadu.

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

REGIONÁLNÍ FUNKCE

Místní knihovně v Pitíně  jsou poskytovány služby v rámci programu regionálních funkcí knihoven, které jsou financovány z rozpočtu Zlínského kraje a realizovány pověřenou knihovnou – Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana  Uherské Hradiště.

Regionální služby:

tyto služby pro naši knihovnu zajišťují Knihovna BBB Uherské Hradiště a Městská knihovna v Bojkovicích.

• poradenskou a konzultační činnost, metodické návštěvy - průběžné poskytování konzultací a rad knihovnici a zřizovateli knihovny, sledování legislativních změn v oboru, pomoc při zavádění výpočetní techniky, zpracování projektů prograntové programy, pomoc při tvorbě webových stránek
  • statistika knihovnických činností - pomoc při zpracování statistických výkazů
  • pomoc při revizi a aktualizaci knihovního fondu